Jak najprościej nauczyć się tabliczki mnożenia?

Tabliczka mnożenia może być trudnym tematem dla uczniów w każdym wieku. Zapamiętanie tak wielu liczb i ich produktów nie jest łatwym wyczynem. Jednak dzięki odpowiednim technikom każdy może opanować tabliczkę mnożenia w krótkim czasie. Nawet jeśli zapomniałeś o niej lub nigdy się jej nie nauczyłeś, istnieją sposoby, aby wrócić na właściwe tory i nauczyć się tyle z tego tematu, ile potrzebujesz, aby wyróżnić się w szkole i poza nią. Nauka tabliczki mnożenia jest ważna dla uczniów na każdym poziomie, nawet tych, którzy myślą, że nigdy nie będą używać tej informacji po zakończeniu testów i quizów. Istnieją praktyczne zastosowania tych faktów, które używamy każdego dnia podczas zakupów lub gotowania obiadu.

Spraw, by nauka tabliczki mnożenia była zabawą

Jednym z najlepszych sposobów na uprzyjemnienie nauki tabliczki mnożenia jest zrobienie z niej gry. Wybierz temat, który jest związany z Tobą i Twoim życiem, np. zwierzęta lub sport, i stwórz na jego podstawie fakty dodawania. Im więcej zabawy, tym łatwiej będzie Ci zapamiętać to, czego się uczysz. Możesz nawet zrobić z tego zajęcia grupowe, jeśli masz problemy z jakimś tematem. Jest to świetny sposób, aby pomóc sobie nawzajem i dać i otrzymać motywację po drodze. Istnieje wiele sposobów, aby nauka tabliczki mnożenia stała się zabawą, od oglądania głupich filmików lub grania w gry typu trivia do tworzenia zabawnych mnemotechnik opartych na wizualizacjach, takich jak rymowanki i obrazki.

Powtarzanie tabliczki mnożenia

Jeśli zmagasz się z procesem zapamiętywania, jest jedna rzecz, której powinieneś spróbować, zanim spróbujesz czegokolwiek innego: powtarzanie. Im więcej ćwiczysz, tym większe prawdopodobieństwo, że zapamiętasz fakty z tabliczki mnożenia. Najpierw zrób listę wszystkich faktów z tabliczki mnożenia. Następnie przeczytaj je wielokrotnie na głos. Następnie sprawdź się w tych faktach. Napisz nowe problemy z mnożeniem i spróbuj je rozwiązać bez patrzenia na tabelkę. Jeśli uda ci się je rozwiązać, przejdź do następnego problemu. Jeśli dostaniesz je źle, spróbuj dowiedzieć się, dlaczego są nieprawidłowe i poprawić je. Innym świetnym sposobem na zorganizowanie powtórek jest stworzenie flashcards. Jeśli używasz tej metody, pamiętaj o następujących wskazówkach.

Sztuczka z rymami

Jeśli masz problemy z zapamiętaniem kolejności liczb, spróbuj rymowanej sztuczki. Pierwsza liczba z każdej pary w iloczynie dwóch liczb rymuje się z drugą liczbą. Na przykład, jeśli chcesz zapamiętać, że 9×10 równa się 90, możesz użyć rymu „dziewięć razy dziesięć to dziewięćdziesiąt”, aby zapamiętać kolejność mnożenia. Niektóre fakty mnożenia rymują się naturalnie, jak 3×4, 9×2 i 9×7. Jeśli nie możesz znaleźć rymu dla faktów z tabliczki mnożenia, które musisz zapamiętać, stwórz rym na podstawie pierwszych liter każdej liczby. Na przykład, jeśli musisz zapamiętać, że 6×9=54, użyj rymowanki „sixes times nines is fifty-four”.

Pokonanie strachu przed tabliczką mnożenia

Jeśli przeraża Cię ta pozornie niekończąca się tabliczka mnożenia, spróbuj spojrzeć na nią jak na podróż. To nie jest coś, co musisz opanować w ciągu jednego dnia, ani nawet tygodnia, czy miesiąca. To coś, nad czym musisz pracować każdego dnia, ale to nie musi być straszne zadanie. Możesz wziąć to jeden fakt na raz. Oto kilka wskazówek, które ułatwią ci podróż. – Wybierz jedną specjalną liczbę na początek. Każda liczba się nada, ale staraj się unikać liczb, które są łatwe do zapamiętania, jak 9×9 lub 3×3. – Zapisz każdy możliwy fakt mnożenia pomiędzy wybraną liczbą a 9. – Czytaj te fakty na głos, aż będziesz je znał na pamięć. – Zapisz fakty, które znasz pomiędzy wybraną liczbą a 9. – Powtarzaj ten proces, aż zapiszesz każdy możliwy fakt mnożenia pomiędzy wybraną przez ciebie liczbą a 9. – Gdy znasz już wszystkie fakty mnożenia pomiędzy jedną liczbą a 9, przejdź do kolejnej.

Nauka tabliczki mnożenia nie jest łatwa dla nikogo. Ale z odpowiednimi technikami, każdy może ją opanować. Ważne jest, aby uczniowie na każdym poziomie nauczania znali fakty z tabliczki mnożenia. Istnieją praktyczne zastosowania tych faktów, których używamy każdego dnia podczas gotowania obiadu lub robienia zakupów. Nauka tabliczki mnożenia jest również ważna dla uczniów, którzy chcą się wyróżniać w swoich klasach. Uczyń naukę zabawną poprzez głupie gry lub wyzwania w postaci ciekawostek. Polegaj na powtarzaniu, aby utrwalić te fakty w pamięci, lub użyj rymowanej sztuczki, aby pomóc ci zapamiętać kolejność liczb. Co najważniejsze, nie bój się prosić o pomoc, jeśli jej potrzebujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *